5 hatásos gyakorlat csípőízületi fájdalomra
Örülök, hogy úgy döntöttél, elolvasod, melyik az általam vélt 5 hatásos gyakorlat csípőízületi fájdalomra. Ha hozzám hasonlóan te is igyekszel naponta elvégezni ezeket a gyakorlatokat, akkor hamarosan a Te csípőízületi fájdalmaid is enyhülnek. Az enyémek már 3 nap után jelentősen csökkentek. Ráadásul a legjobb, hogy ezt az 5 hatékony gyakorlatot otthon is elvégezheted!
Kényelmes emberek gyakorlata csípőízületi fájdalomra
Ha kicsit is hasonlítasz rám, akkor te is a nagy átlag közé tartozol, ami azt jelenti, hogy nem mozogsz többet, mint amennyit mindenképpen szükséges. És valószínűleg te is sokat gondolkodsz azon, hol tudsz időt nyerni magadnak egy-egy folyamat elvégzése közben. Egy ilyen mérlegelés közben esett le nekem, hogy tulajdonképpen ébredést követően, még az ágyban fekve el lehetne végezni néhány olyan gyakorlatot, ami enyhíteni tudja a derék és csípőízületi fájdalmaimat. Persze, ha nem egyedül alszol, akkor kénytelen vagy megvárni, hogy a párod felkeljen. Vagy te kelsz fel az ágyból és fekszel le egy jógamatracra.Sőt, ez utóbbi lenne az ideális, mert így biztos, hogy Te is helyesen tudod elvégezni a mozdulatsorokat.
A gyakorlatok elvégzése miatt azt javaslom, hogy legalább fél órával hamarabb kelj fel. mint alapvetően szoktál. Azonban, ha nem tudsz időt szakítani erre a kis csípő átmozgatós tornára reggel, akkor nyugodtan végezd el bármikor máskor a nap folyamán. Ugyanolyan jó hatással lesz a csípődre. És persze a csípőfájdalom csökkentésében sem okoz változást, hogy reggel dél után vagy lefekvés előtt este végzed ezt az 5 hatásos gyakorlatot.
1. Csípőforgatás
Ne ijedj meg! A mozdulatsornak általam adott neve rosszabbul hangzik, mint amilyen maga a gyakorlat. Biztos vagyok benne, hogy ezt a mozdulatsor te is könnyedén el tudod végezni. És meg fogsz lepődni majd azon, hogy egy ennyire egyszerű gyakorlat, hogyan tudja csökkenteni a derék és csípőízületi fájdalmaidat annyira hatékonyan, ahogyan azt te is érezni fogod majd 3-5 nap után. Persze ehhez elengedhetetlen, hogy mindennap elvégezd a mozdulatsort. És ha még jobban fel szeretnéd turbózni az eredményt, akkor érdemes porcerősítő készítményt is szedned. Ez biztosítja majd az ízületek és porcok számára, hogy a mozgás révén beindult szinoviális folyadék valóban képes legyen a porcok számára szükséges hatóanyagokat eljuttatni a porcokhoz. (Tudod, a porcokat nem hálózzák be vérerek, így ők nem is a vérből jutnak táplálékhoz, hanem az előbb említett szinovális folyadék révén.) Porcerősítőnek szívesen ajánlom figyelmedbe az Artro Light újgenerációs étrend kiegészítő tablettát.
Na de térjünk vissza a csípőforgatás gyakorlatához!
Ahhoz, hogy elvégezd ezt a mozdulatsort, le kell feküdnöd a hátadra. Ezt követően húzd magadhoz a két lábadat úgy, hogy a két talpad teljesen a talajon/ágyon legyen. Ügyelj arra, hogy a lábaid, csípőszéles távolságban legyenek egymástól. A két karodat is nyújtsd ki vállmagasságban úgy, hogy derékszöget alkosson a törzseddel. A gyakorlat közben arra is figyelj, hogy a derekad legyen a talajra szorítva. E közben pedig húzd be a hasadat éslazíts. Miután felvetted ezt a pozíciót, nagyon lassan döntsd el mindkét térdedet azonos irányba. Akkor végzed jól a gyakorlatot, ha a törzsed nem mozdul el. Csak a lábaidnak és a csípődnek szabad mozdulnia. Próbáld meg a térdeidet a talajhoz érinteni. Azonban ne erőltesd az első napokban!
Csak addig döntsd a térdeidet, amig nem okoz neked fájdalmat. Hidd el nekem, ez napról napra egyre könnyebb lesz!
Tartsd meg ezt a testhelyzetet és számolj el tízig. Utána húzd vissza a lábaidat és vedd fel a kiindulópontot. Számolj el tízig, majd döntsd el a térdeidet most a másik oldalra. Számolj el tízig, aztán térj vissza a kiinduló pozíciódba.
Ismételd meg ezt csípőforgatást 8-10 alkalommal mindegyik oldalra.
2. Csípőforgatás gyakorlat ülve-munkahelyi változat
Az előbb bemutatott csípőforgatós gyakorlatot azért szeretem igazán, mert egy kis változtatással még a munkahelyen is el tudom végezni. Így aztán tényleg bármikor tudok ezzel a gyakorlattal enyhíteni a csípőízületi fájdalmamon!
A gyakorlat elvégzéséhez mindössze annyit kell tenned, hogy egyenes háttal ülsz a székeden. A talpaid teljes egészében érik a talajt és csípőszéles távolságban vannak egymástól. Ha sikerült felvenned ezt a helyes ülőpozíciót, akkor már csak el kell emelned a két karodat a testedtől. Emeld őket vállmagasságba és nyújtsd ki őket oldalra.
Ha ezzel is kész vagy, akkor jöhet csípőforgatás!
Nagyon lassan csavard el a törzsedet jobbra. A tekinteteddel próbáld meg követni a jobb ujjaidat. Közben pedig ügyelj arra, hogy csak csípőtől felfele mozdulj el. A talpak maradjanak a talajon és nem mozduljanak el. Számolj el tízig, majd fordítsd vissza törzsedet és ülj ismét a kiinduló pozíciódban. Számolj el tízig, majd fordítsd el a törzsedet most balra.
Ezt a gyakorlatot is 8-10 alkalommal javasolt elvégezni mindkét irányba.
3. Csípőemelés
Szerintem ez is egy hihetetlenül egyszerű gyakorlat, amit akár még az ágyban fekve is el lehet végezni. Persze csak akkor, ha elég kemény a matracod. Puha talajon ugyanis nem a legmegfelelőbb a gyakorlat végzése. Ebben az esetben jobb, ha a földre leteríted a jógamatracodat és azon végzed ezt a csípőfájdalmak enyhítésére kiválóan alkalmas mozdulatsort.
A csípőemelés elvégzéséhez feküdj a hátadra. A két karod a tested mellett legyen kinyújtva. Ügyelj arra, hogy a tenyered legyen a talajon. Ezt követően húzd fel a lábaidat úgy, hogy a két talpad a talajon legyen. Figyelj arra, hogy a két lábad csípőszéles távolságban legyen egymástól.
Miután sikerült felvenned a kiinduló pozíciót, feszítsd meg a farizmaidat, illetve húzd be a hasadat. Ezt követően nagyon lassan emeld el a fenekedet és a csípődet a talajtól. Számolj el 10-ig, majd fokozatosan enged le a fenekedet és a csípődet a talajra.
Lehet, hogy természetesnek tűnik, hogy a gyakorlat közben is figyelünk a lélegzetvételünkre, azonban jobbnak látom felhívni erre a figyelmedet. Egész egyszerűen azért, mert az első alkalommal, amikor végeztem a gyakorlatot, annyira koncentráltam arra, hogy jól végezzem, hogy néha elfelejtettem levegőt venni.
Tehát a csípőízületi fájdalomra végzett mozdulatsorok alatt is lélegez bátran, ahogy máskor is szoktál.
Ezt a csípőemelés gyakorlatot is érdemes naponta tízszer végezni.
4. Gerinc és csípőízületi nyújtás
Nagyon szeretem a most következő gyakorlatot is! Segít nyújtani a hátgerincet és ellazítani a csípőízületet. Mindamellett, hogy a gyakorlat rendszeres végzése mellett jelentősen enyhülhet a csípőízületi fájdalmad, még a magasságodon is javít! (A korunk előrehaladtával veszítünk a magasságunkból. Erről majd talán máskor bővebben is írok. Most csak annyit akartam mondani, hogy ez a nyújtó gyakorlat, segít megőrizni a magasságodat.) Na de a kis kitérőnk után térjünk vissza ehhez a csípőízületet lazító gyakorlathoz.
A mozdulatsor elvégzéséhez ülj a sarkaidra, majd tedd le mindkét tenyeredet magad elé a földre vállszéles távolságban. Látni fogod, hogy ahhoz, hogy ezt megtedd előre kell hajolnod majd a felső testeddel. Ez teljesen normális! Arra kell ügyelni, hogy a tekinteteddel a talajt nézd, a fejed, a nyaki csigolyák és a hátcsigolyák egymás meghosszabbításaként egy szép egyenest alkossanak felülről nézve. A két karoddal próbálj meg előre nyújtózkodni mialatt a fenekedet próbálod minél közelebb tartani a sarkaidhoz. (A pozíció felvétele során a feneked automatikusan el kezd emelkedni és távolodni a sarkaidtól.)
Amikor eljutsz arra a pontra, hogy már nem tudsz tovább nyújtózkodni, kezdj el számolni tízig. Ezután szép lassan, fokozatosan ülj fel, vissza a sarkaidra. Ismételd meg ezt a mozdulatsor tízszer.
5. Csípő mozgásterének tartománynövelésére
Ezt a csípőfájdalom elleni gyakorlatot azért kedvelem nagyon, mert TV nézés közben is tudom végezni. Gyakran megesik velem, hogy a reklám ideje alatt azon kapom magamat, hogy ezt a gyakorlatot végzem.
Fontos, hogy olyan széken ülj, aminek nincs kartámasza!
Tedd le mindkét talpadat a földre úgy, hogy csípőszéles távolságban legyenek egymástól a lábaid. Ügyelj arra, hogy egyenes háttal ülj a széken és hogy a térdek 90 fokos szöget alkossanak! Ez lesz a kiinduló és visszaérkező testhelyzet, amit fel kell majd venned.
A bal talpad maradjon a talajon. A jobb talpadat emeld el a talajtól, és tedd a jobb vádlidat a bal combodra. A jobb kezedet tedd a jobb térdedre, a bal kezeddel pedig fogd meg a jobb alsó lábszáradat közel a bokádhoz. Gyengéden, de határozottan gyakorolj nyomást a jobb térdedre. Érezni fogod a jobboldali csípődnél, hogy kicsit feszül. Ez azért van, mert próbálod tágítani a mozgóterét. Azonban, ha fájdalmat érzel, akkor azonnal hagyd abba a nyomást! Számolj el ötig, aztán tedd vissza a jobb talpadat a talajra. Most ugyanezt végezd el a baloldali csípődre is.
Ebből a gyakorlatból én hármat-ötöt szoktam elvégezni mindkét oldalra.
Hát ez lenne az az 5 hatásos gyakorlat csípőízületi fájdalomra, amelyeket én magam is rendszeresen végzek, és amelyeket szerettem volna megosztani veled. Remélem, hogy a hasznodra válnak!
És ne felejtsd, a gyorsabb eredmény érdekében célszerű hatékony porcerősítőt is szedni! Erre lehet jó választás az Artro Light porcerősítő tabletta.
Ha tetszett a cikk és hasznosnak találtad, akkor oszd meg másokkal is! És ne felejts el követni, valamint lájkolni minket Facebook-on!
Fájdalommentes szép napot!